Tugev parool on oluline digitaalse turvalisuse tagamiseks, eriti kui te kasutate seda oma pangakonto, e-posti või sotsiaalmeedia kontode jaoks. Tugeva parooli valimine on oluline, et kaitsta end võimalike ründajate eest, kes võivad üritada teie kontoid häkkida. Selles artiklis vaatleme, kuidas valida tugev parool ja kui kaua see võiks aega võtta, et seda lahti murda.

Esimene samm tugeva parooli valimisel on mõelda selle keerukusele. Tugev parool peaks olema vähemalt 12 tähemärki pikk ja sisaldama suurtähti, väiketähti, numbreid ja sümboleid. Parooli koostamisel võiksite kaaluda fraase, mida on lihtne meeles pidada, kuid raske ära arvata. Näiteks “minu lemmikauto on punane Audi 2018!” on pikk ja keeruline parool, kuid seda on lihtne meeles pidada.

Teine samm on vältida ilmselgeid paroolivalikuid, nagu “123456” või “password”. Need on lihtsad ja ilmselged paroolid, mida on lihtne ära arvata ja seetõttu lihtne sisse murda. Samuti tuleks vältida isiklikku teavet, nagu sünniaega või lemmiklooma nime, kuna see võib olla lihtne ründajate poolt leida ja ära arvata.

Kolmas samm on kasutada erinevaid paroole erinevatele kontodele. Kui kasutate sama parooli kõikidele kontodele, muutub teie turvalisus haavatavaks, sest kui üks konto on häkkinud, on ka kõik teised kontod ohustatud.

Neljas samm on parooli regulaarne muutmine. Kui kasutate sama parooli pikka aega, võivad ründajad aja jooksul selle ära arvata või leida. Seetõttu on soovitatav paroole regulaarselt muuta, näiteks iga kolme kuu tagant.

Kui kaua võib aega võtta parooli murdmine?

Kui kasutate keerulist parooli, mis on vähemalt 12 tähemärki pikk ja sisaldab erinevaid tüüpe, võib selle murdmine võtta kaua aega. See võib võtta aastaid, kui ründajad kasutavad bruteforce meetodit, mis katsetab erinevaid kombinatsioone. Kui kasutate lihtsaid ja ilmselgeid paroole, nagu “123456”, võib sellise parooli murdmine võtta vaid sekundeid.